Rreth Nesh

Historia jonë

Nga pasioni për turizmin dhe mikpritjen, lindi Hotel Kris. Krijuesit donin t'ju jepnin gjithçka të këndshme dhe të rehatshme për pushimet tuaja. Mikpritja është motivi ynë. Fytyra juaj e qeshur është lumturia jonë. Me kushte komode dhe të përshtatshme, ne ju ofrojmë dhoma dhe suita luksoze, me plazmë TV, ajër të kondicionuar, frigorifer-bar, dush, ballkone me panoramë me pamje nga deti.

I vendosur në Ksamil, 1 km nga plazhi i Ksamilit 7, Hotel Kris ofron strehim me një restorant, parkim falas privat, një bar dhe një kopsht. Ofron dhoma familjare, kjo pronë gjithashtu u ofron të ftuarve shërbim barbekju .

Vendndodhja

Pikat kryesore të interesit pranë akomodimit përfshijnë Parkun Kombëtar të Butrintit, qyteti antik i Butrintit. Parku Kombëtar i Butrintit është 2.6 km nga Hotel Chris. Aeroporti më i afërt është Aeroporti i Korfuzit, 48.5 km nga hoteli.

Kjo është pjesa e preferuar e mysafirëve tanë të Ksamil, sipas vlerësimeve të pavarura.

Qyteti antik i Butrintit

Butrinti ishte një qytet i lashtë grek dhe më vonë Romak dhe peshkopata në Epir. Mbase i banuar që nga kohërat parahistorike, Buthrotum ishte një qytet i fisit Epirote të Kaonëve, më vonë një koloni Romake dhe një peshkopatë. Ajo hyri në rënie në Antikitetin e Vonë, para se të braktisej gjatë Mesjetës pasi një tërmet i madh përmbyti pjesën më të madhe të qytetit. Në kohët moderne është një sit arkeologjik në Qarkun e Vlorës, Shqipëri. Qyteti konsiderohet si një nga vendet më të rëndësishme arkeologjike në Shqipëri.

Kalaja e Ali Pashait

Kalaja e Ali Pashait është një kështjellë në Shqipëri. Emri i tij është marrë nga Ali Pasha i Tepelenës, i cili banoi atje deri në vitin 1820. E ndërtuar nën sundimin venecian në fund të shekullit të 15-të ose në fillim të shekullit të 16-të, ai siguroi një bastion të madh për Venedikasit në Korfuz për të shfrytëzuar peshkimin, kullotjen, ullinjtë dhe drurin në Butrint dhe rreth tij. Kalaja ishte pjesa qendrore e konflikteve të shumta me Perandorinë Osmane në zhvillim e sipër, dhe ndryshoi duart në disa raste. Ajo u shkatërrua nga një ushtri franceze që tërhiqej në 1798 për të parandaluar rënien e saj në duart e Ali Pashës.

Check in & Check out​

Check in nga 11:45 paradite deri në​ 23:00 pasdite 

Check out nga 07:00 paradite​ deri në 11:OO paradite

 

Fakte interesante

1
Komente
1
Nota
1
Numri i Dhomave